Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
17.12.2019
Aktualizovány stavy skladu pohlednic
K dnešnímu dni jsem dokončil aktualizaci stavu pohlednic. To se týká hlavně sběratelů pohlednic. Obchodníci mohou objednávat i pokud je stav skladu ni... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Jáchymovské peklo
05.01.2020 Tipy na výlet
Jáchymovské peklo
1. 1. 2020 Ostnaté dráty, strážní věže, ozbrojené stráže, korekce, nelidské podmínky, bláboly o svobodě a tvrdá práce. Takhle si soudruzi představoval... číst celé
Fotografování interiérů Fotografování interiérů
Výběr fotografií z fotografování interiérů. číst celé
Podzimní fotolet
20.10.2019 Pohledy shora
Podzimní fotolet
Video z podzimního fotoletu. číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit.

Zadejte si poptávku pohlednice

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pohlednice Česka
  4. Agentura Stejný s.r.o. a Pohlednice Česka
10.05.2019

Agentura Stejný s.r.o. a Pohlednice Česka

Tuto firmu založil pro své aktivity v oblasti kultury Jaroslav Stejný, umělec, pábitel, sochař, ale hlavně vrchní český čert.

Jarda pochází z Vrchlabí a koncem osmdesátých let se mu naskytla možnost dělat správce zámku Jezeří v Krušných horách. V té době se uvažovalo o demolici zámku, který měl ustoupit těžbě hnědého uhlí. Svojí činností se částečně podílel na jeho záchraně. S manželkou Věrou spravovali zámek i v době, kdy byl navrácen rodině Lobkowiczů. Když Lobkowiczové zámek pro vysoké náklady nezbytné pro jeho rekonstrukci věnovali zpět státu, Stejní se přesouvají na zámek Červený Hrádek u Jirkova.

 

Zámek Červený Hrádek převzalo město Jirkov v roce 1996 v žalostném stavu a čeká ho v té době rozsáhlá rekonstrukce. Jarda s Věrou kolem sebe začínají soustředit partu stejně nadšených lidí a pouštějí se do provozování kulturních akcí na zámku. Zámek v té době získává neopakovatelného genia loci. Vznikají tu akce jako třeba Mistrovství světa ve vaření svíčkové, živý betlém, sochařská symphosia, setkání starousedlíků, působí tu Hradozámecký pěvecký soubor a koná se tu spousta dalších akcí.

Jarda tu v té době začíná vyřezávat a sochat své čerty.

Když skončila rekonstrukce zámku a stává se z něj Wellnes hotel, přesouvají se Stejní do Chomutovského Zooparku na Starou Ves. Zde se svými přáteli pokračují v pořádání kulturních akcí a začíná se přidávat i jejich syn Filip. Jarda v té době zakládá originální Muzeum Čertů v Úštěku a stává se definitivně opravdovým dobrotivým českým čertem.

Muzeum Čertů v Úšteku...

Muzeum prosperuje a tak se nabízí další možnosti v Kadani. Zde už mu pomáhám i já v domě U Slunce vybudovat Muzeum Čarodějnic, které v současné době vede jeho žena Věra.

Věra jako teta Agáta..

Následují Pekelné sklepy ve Žluticích, ty má na starosti syn Filip, stejně tak jako Pivní Restauraci u Muzea čarodějnic v domě U Slunce na Kadaňském náměstí.

Filip ve Žluticích...

Dům u Slunce, Pivní restaurace a Muzeum čarodějnic...

Dále pak otevírá Labyrint strašidelných pohádek na zámku v Doksech. Stejní samozřejmě pokračují v pořádání akcí, jako je třeba Živý betlém na Chomutovském náměstí a dalších. Vozí po Čechách chaloupku s mechanickým vyřezávaným betlémem řezbáře Josefa Fialy.

Fialův mechanický betlém...

Źivý betlém manželů Stejných...

 

 

Od začátku co vydávám pohlednice je dodávám i Stejným a tak když jsem letos hledal zázemí, vzal si mne Jarda pod své čertovské perutě a defacto tak rozšířil svůj dosavadní úctyhodný záběr. A tak vznikly Pohlednice Česka.

Více na www.muzeum-certu.cz

Radovan Smokoň 10. 5. 2019

 

Návrat na hlavní stranu

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli